(0382) 65-58-68 | 8 (063) 560-07-07
витамин B1

Вітамін B1

Одного разу, в далекому 1911 році, польський біохімік Казимир Функ виділив вітамін з рисових висівок. Йому дали назву вітамін В1. Через 15 років, вітамін В1 вдалося отримати в чистому вигляді. Цей вітамін, ще називають тіамін або аневрин. Давайте розберемося, де зустрічається цей вітамін і для чого він потрібен.

Цей вітамін відноситься за своєю структурою до вітамінів водорозчинних. Це значить, що він легко і повністю розчиняється у воді. У спирті ж навпаки, вітамін не розчиняється. Має вигляд білястих кристаликів, також він руйнується і втрачає свої властивості при кип’ятінні або просто термічному нагріванні. Вітамін В1 довго не затримується в організмі людини, не має властивості там накопичуватися і, отже не має токсичного впливу на організм.

Дозування вітаміну B1, тіаміну

Рослини і ссавці мають можливість самі синтезувати даний вітамін (тіамін). Людям же доводиться поповнювати вітамін з їжею. Вважається, що найбільше вітамін В1 зустрічається в рослинній їжі, але багато його і в тваринних продуктах, печінці, нирках, яловичині, свинині.

Добовою нормою вітаміну для здорової дорослої людини прийнято вважати дозу 1,4-2, 4 мг тіаміну в день, дітям же рекомендується доза в 1,5 мг., проте з їжею, передозування вітаміном бути не може, воно можливе тільки при прийомі аптечних, синтезованих засобів, уколів.

Корисні властивості вітаміну B1, тіаміну

  • Вітамін B1 просто необхідний для росту і повноцінного розвитку організму. Він відповідає за такі важливі функції, як правильна і нормальна робота серцево судинної системи, нервової і травної систем. Так само, він підтримує процеси кровообігу і відповідає за правильну циркуляцію крові.
  • Тіамін стимулює процеси пам’яті людини. При оптимальній пропорції вітаміну В1 в організмі, людина схоплює інформацію, як то кажуть, на льоту. Так само, тіамін підвищує апетит і підвищує енергетику організму.
  • Вітамін В1 виступає в ролі захисника організму від впливів тютюну і алкоголю.

Дефіцит вітаміну В1 в організмі

При дефіциті вітаміну В1, спостерігається неправильна робота травної системи, а також нервової і серцево-судинної систем. Викликано це тим, що в тканинах людини, при дефіциті тіаміну, активно починає синтезуватися молочна кислота, яка і провокує неправильну роботу цих систем.

Серйозний дефіцит тіаміну веде до більш серйозних порушень функцій організму. Серцевий м’яз людини може неправильно працювати, в результаті чого частішає серцебиття. Збої в травній системі чергуються довгими запорами, пропадає апетит. На тлі всієї цієї картини падає енергетика людини, людина відчуває себе розбитим, слабким, вранці з’являються набряки. Сильний дефіцит вітаміну В1 спостерігається у ВІЛ інфікованих. При цьому вони сильно втрачають у вазі.

При неправильному харчуванні теж може виникнути дефіцит тіаміну. Так, наприклад, це може статись при вживанні великої кількості свіжих морепродуктів, які містять велику частку тіаміназа, який є антагоністом вітаміну В1.

Даний вітамін просто необхідний для правильного розвитку і функціоналу організму, тому, не забувайте балувати свій шлунок продуктами, багатими на тіамін.

Лікування алкоголізму і наркоманії в Хмельницькому – наркологічна клініка у Хмельницькому “Реабілітаційний центр “ХЭЛП””.

Author Info

admin