(0382) 65-58-68 | 8 (063) 560-07-07
Ароматерапия

Ароматерапія

Термін «аромотерапія» з’явився в російській мові не так давно, і став свого роду союзом двох понять – «аромат» і «терапія». Саме так сьогодні стали називати альтернативний вид медичних випробувань, що грунтуються на використанні запахів в якості основного інструменту лікування.

Аромотерапія або ароматотерапія, як її називають деякі лікарі і вчені, в першу чергу використовує аромати ефірних масел, отриманих з рослин, квітів і трав. Певний вплив запахів на організм людини помічено було ще багато століть тому. За часів Клеопатри аромагія застосовувалася для підтримки гарного настрою, поліпшення самопочуття, боротьби з різними захворюваннями. Ще тоді було виявлено, що приємні запахи підвищують сексуальність, сприяють омолодженню, в той час як неприємні аромати можуть викликати головний біль, нудоту, підвищити тиск.

 

Історія ароматерапії

Різні прийоми ароматерапії давно застосовуються для різних цілей і завдань – квіткові ванни, трав’яні інгаляції, масаж з ефірними маслами. Це далеко не повний список, де успішно використовуються запахи і аромати для краси і здоров’я не тільки тіла, а й душі.

Кожне з ефірних масел має свої власні ексклюзивні властивості та ефекти, знання про які накопичувалися тисячоліттями. Знання науки про ефірні масла може істотно допомогти у вашій боротьбі з депресією, життєвими негараздами і загальним нездужанням організму.

Залежно від запаху і швидкості випаровування, аромамасла поділяють на легкі, середні і важкі, кожні з яких роблять різний вплив на людей і їхнє самопочуття.

  • Легкі аромати – це в першу чергу ніжні і свіжі запахи, що діють підбадьорливо і мають освіжаючий вплив.
  • Середні аромати – це теплі квіткові екзистенції, заспокійливі і піднімаючі настрій, спонукаючи до приємного проведення часу, що володіють ефектом умиротворення.
  • Важкі аромати, зазвичай дуже глибокі, насичені і солодкі, мають різні корисні властивості, і можуть мати різний вплив на різних людей.

Крім застосування ефірних масел, ароматотерапія включає і використання різних пахощів, наприклад, ароматичних паличок, або ароматичних сумішей, що складаються з сухих пелюсток тих чи інших рослин. Запах тліючих речовин, що входять до їх складу, так само може зняти біль і втому, допомогти розслабитися і відгородитися від негараздів навколишнього світу. Саме за допомогою пахощів люди починали свою боротьбу з інфекційними захворювання, так як смоли, що містяться в них, мають досить сильну протимікробну дію.

 

Застосування ароматерапії

Ефірні масла не дарма називають «живою косметикою» – компоненти, що входять до їх складу дійсно мають виключно природне походження. Натуральність таких масел, відсутність в них різних консервантів і інших хімічних домішок, забезпечують інтерес і популярність до них серед великої кількості споживачів.

Дієта і аромотерапія – одні з головних умов довголіття, краси і здоров’я будь-якої людини. Якщо після важкого трудового дня вам хочеться відпочити і розслабитися, немає нічого кращого, ніж розслабляючий масаж з ефірним маслом, або ж тихий вечір у себе вдома, що потопає в ароматі пахощів. Ароматотерапія є досить молодим напрямком медицини, проте її ефективність і продуктивність перевірена багатьма людьми. Натуральність, індивідуальний підхід до окремої людини, використання досвіду минулих поколінь – все це з кожним роком збільшує кількість шанувальників цього нетрадиційного виду лікування.

Author Info

admin