Лазерна епіляція – це косметологічна процедура, яка дає змогу на максимально тривалий термін усунути зайве волосся на шкірі. На сучасному етапі ця методика є найефективнішою серед інших процедур цієї спрямованості. Жоден з альтернативних способів видалення рослинності не може забезпечити настільки довгостроковий результат. Саме лазерна епіляція дає змогу насолоджуватися гладкістю шкіри найбільший період часу.
Суть процедури полягає в тому, що волосяна цибулина, яка міститься у волосяній цибулині, виявляється сприйнятливою до енергії лазера, унаслідок чого пігмент нагрівається й руйнується, призводячи до втрати й усього фолікула.
Види використовуваних лазерів
Лазерні установки, що використовуються в салонах для проведення епіляції, відрізняються діапазоном хвиль, потужністю, площею світлової плями. Найпопулярніші варіанти:
- Олександритовий, визнаний найефективнішим і найбезпечнішим лазером для епіляції, характеризується тим, що видаляє волосся миттєво, практично безболісно, ідеально підходить для боротьби з темною рослинністю на світлій шкірі.
- Діодний, який, характеризуючись схожими параметрами з олександритовим, поступається йому за комфортом відчуттів, а також швидкістю отримання результату. (Волосся починає випадати через кілька днів).
- Неодимовий, що відрізняється від аналогів тим, що дає змогу безпечно здійснювати процедуру навіть на засмаглій шкірі, а також активністю щодо світлого і рудого волосся.
З урахуванням особливостей кожного лазера, стає зрозуміло, що найбільшу ефективність має система, що являє собою комбінацію двох типів лазерів, олександритового і неодимового. Вона може безпечно використовуватися за будь-якого типу шкіри та кольору волосся.
Як часто робити лазерну епіляцію для різних зон
Лазерне випромінювання активне тільки щодо волосяних фолікулів, які перебувають у фазі росту. У кожній зоні їхня частка становить не більше 30%, тому за один сеанс не вдається досягти результату. Через 1,5-2 місяці процедуру доведеться повторити. Загальна кількість підходів, які будуть потрібні для отримання довгострокового результату гладкої шкіри, індивідуальна, залежить від гормонального фону, кольору і товщини волосся, глибини залягання фолікулів.
Протипоказання до лазерної епіляції
У сучасних установках, що працюють на принципі селективного використання, використовуються тільки такі параметри обладнання, щоб лазерне випромінювання зачіпало виключно волосяні фолікули та не впливало на навколишні тканини. Незважаючи на те, що цілком виразно можна розраховувати на безпеку методики, обмеженням до проведення процедури є такі фактори:
- злоякісні процеси;
- захворювання, пов’язані з порушенням імунітету;
- цукровий діабет;
- активна фаза дерматологічних захворювань;
- будь-які види ураження шкіри в місці передбачуваного впливу;
- вагітність.
Щоб виключити будь-які ускладнення процедури, убезпечити себе, перед процедурою рекомендовано відвідати лікаря-терапевта. Спеціаліст точніше визначить можливість проведення процедури.
Можливі побічні ефекти від лазерної епіляції
Технічні параметри використовуваного обладнання такі, що дія лазерного випромінювання обмежена поверхнею шкіри, не зачіпає судини, нерви, лімфовузли, не проникає у внутрішні органи. Отже, побічні ефекти від процедури можуть бути обмежені тільки нагріванням тканин. Однак сучасні системи з вбудованою системою охолодження зможуть повною мірою вирішити і цю проблему, а також забезпечити комфортні відчуття під час проведення процедури.
Нині алгоритм процедури розроблено абсолютно чітко, і будь-які ускладнення практично виключені. Побічні ефекти можливі лише, якщо епіляція проводиться з недотриманням правил, на застарілому обладнанні.
Підготовка до лазерної епіляції
Підготовку до лазерної епіляції варто почати заздалегідь. Вона включає такі дії:
- За місяць до сеансу потрібно виключити прийняття сонячних ванн і відвідування солярію. Це допоможе повністю виключити ймовірність опіку.
- Відмовитися від будь-яких інших видів усунення волосся, крім механічного. (Станком можна користуватися без обмежень).
- Щоб унеможливити подразнення шкіри, за кілька днів до процедури слід уникати використання зовнішніх засобів, що містять спирт, а також бронзувальних гелів, автозасмаги.
- Перед процедурою варто провести ретельне вибривання зони епіляції, уникаючи нанесення на неї крему.
Реабілітація після лазерної епіляції
Щоб унеможливити будь-які ускладнення після процедури, рекомендовано дотримуватися таких правил:
- на кілька днів відмовитися від солярію, прийняття сонячних ванн, відвідувань лазні та сауни;
- перед виходом на вулицю протягом 1-2 тижнів на оброблені ділянки шкіри наносити сонцезахисні засоби.
Ціна лазерної епіляції залежить від зони проведення процедури, використовуваного обладнання, а також визначається фінансовою політикою салону.