(0382) 65-58-68 | 8 (063) 560-07-07
Угри на лице

Вугрі на обличчі: особливості висипань

У людей зі змішаною і жирною шкірою обличчя вугрі – нерідке явище. Вугрі з’являються, коли пори на обличчі розширені, і коли вона виділяє надто багато підшкірного жиру, який, з’єднуючись з брудом і пилом, утворює вугрі.

 

Причини появи вугрьової висипки

Існує кілька причин появи вугрів на шкірі обличчя:

  1. Це всілякі проблеми, пов’язані з гормональним дисбалансом, неправильним доглядом за шкірою або проблемами з органами травлення.
  2. Вугрі бувають як в юному віці, коли організм молодих людей починає активно виробляти гормони, так і в більш зрілому, після тридцяти років, внаслідок використання неякісної косметики.
  3. Вони можуть з’явитися через стресові ситуації, при посиленому занятті спортом.
  4. Вугрьовий висип може виникнути в період вагітності, так як підвищується активне вироблення підшкірного жиру.
  5. Неправильне, незбалансоване харчування, також сприяє появі вугрів на обличчі
  6. Причиною може виступити і демодексон – підшкірний кліщ, який є на тілі кожної людини. Він проявляє себе в тому випадку, якщо відбувається збій в роботі сальних залоз.
  7. Перед менструацією у жінок.

 

Як діагностувати вугрьовий висип

Поява вугрів на шкірі обличчя в певних місцях, може розповісти про порушення в роботі всього організму.

  • Якщо вони з’явилися на підборідді або під нижньою губою, то це говорить про проблеми з шлунково-кишковим трактом, гормональні збої, проблеми з імунітетом.
  • Лоб – ділянка, на якій сальні залози виробляють найбільшу кількість підшкірного жиру, що сприяє появі вугрів. Це сигнал про проблеми з шлунком, підшлунковою залозою або запалення жовчного міхура, а також кишечника.
  • Вугрі в області чола, можуть з’явитися внаслідок неправильного харчування.
  • Вугрі в області губ свідчать про проблеми зі шлунком або кишечником.
  • В області носа, так само як і на лобі, є багато сальних залоз, які провокують появу вугрового висипу. Під час статевого дозрівання, поява вугрів на цих ділянках обличчя, провокує підвищена кількість гормонів, а в більш зрілому віці – зниження імунітету, збої в ендокринній системі або проблеми з органами травлення.

При появі будь-яких з перерахованих висипань, слід проконсультуватися з фахівцем.

 

Види вугрів і їх лікування

Люди звикли називати будь-які висипання на обличчі прищами, але дерматологи ділять їх на кілька типів:

  1. Камедони – це сальна пробка, яка закупорює пори шкіри. Чорний колір вона набуває через те, що виділяється шкірою жир окислюється. Якщо ці пробки утворюються на поверхні їх можна видалити, якщо глибоко, камедони стають більш твердими, їх називають жировиками.
  2. Інший вид вугрів – папула. Якщо на неї натиснути, шкіра навколо папули почервоніє і з’являється хворобливість. Вона буває з гноєм – це пустула. Ці види вугрів ще називають червоними прищами.
  3. Вузлуваті-кістозні прищі. При появі будь-якого з цих видів вугрів, слід негайно звернутися до дерматолога, так як вони можуть приносити не тільки біль в м’язах і кістках, а й відбутися зміна складу крові.
  4. Розоцея – це рожеві вугрі, що виникають із-за проблем з судинами.

Лікування залежить від захворювання, яке їх провокує. Якщо це проблеми з органами травлення, призначаються різні антибіотики. При гормональному порушенні, призначають гормонотерапію. Якщо вугрі сприяють пошкодженню шкірних покривів на обличчі, їх припікають рідким азотом або застосовують хірургічний метод. Ускладнення при лікуванні вугрів можуть бути у вигляді інфекції, наявності шрамів, рубців і пігментація шкіри.

 

Профілактичні заходи

Важливо ретельно дотримуватися гігієни шкіри обличчя. Варто користуватися тільки щадящими або гіпоалергенними засобами. Не можна видаляти вугрі самостійно, так як це тільки посилить висипання і можна поранити шкіру, а також можливе занесення інфекції. Варто переглянути раціон харчування, відмовитися від алкоголю, куріння, фастфуду та багатьох інших шкідливих звичок.

Author Info

admin